Hol laknak a pártok listavezetői?
Mesterházy Attila és Vona Gábor óbudai panelben, Orbán Viktor és Dávid Ibolya Budán, Schiffer András Újlipótvárosban, Seres Mária Nyíregyházán lakik.
Mesterházy Attila és Vona Gábor óbudai panelben, Orbán Viktor és Dávid Ibolya Budán, Schiffer András Újlipótvárosban, Seres Mária Nyíregyházán lakik.
Antall József kormányfő ül az utóbb gárdaalapításban részt vevő Für Lajos mellett, Orbán Viktor kezet ráz Dávid Ibolyával, Horn Gyula nyakmerevítőben írja alá a koalíciós szerződést, Orbán Viktor távozik az elveszített választások után, lángoló tévészékház, Gyurcsány Ferenc lemond a kormányfői posztról. Az elmúlt húsz év, hat parlamenti ciklus magyar politikájának és közéletének legemlékezetesebb pillanatait, legismertebb szereplőit gyűjtöttük össze szélesvásznú Nagyítás-galériánkba.
Magyarország történelmi jobbra tolódás előtt áll címmel kommentárban foglalkozott a küszöbönálló magyarországi parlamenti választásokkal kedden a Handelsblatt.
Usztics Mátyás színművész szerint a Fidesznek nem lesz kétharmados többsége a parlamentben az áprilisi országgyűlési választás után.
Hangversennyel ünnepli alapításának 22. évfordulóját a Fidesz ma a Zeneakadémián.
Orbán a XII. kerületben, Dávid a II. kerületben lakik, mindkettő társasházban.
Az Országos Választási Bizottság (OVB) hétfő délután úgy döntött, nem bírálja el az Orbán Viktor Fidesz-elnök III. kerületi iskolai kampányolásával kapcsolatban benyújtott kifogást, hanem átteszi az illetékes egyéni választókerületi bizottsághoz.
Orbán Viktor szerint a válságból való kilábalás első lépését az embereknek kell megtenniük azzal, hogy elmennek választani, a leendő kormányé csak a második lépés lesz.
Az 1998-2002 közötti kormányzati ciklushoz hasonlóan ezúttal is Martonyi János irányítaná a külügyeket, ha a Fidesz kormányra kerül - közölte Orbán Viktor egy rádióműsorban.
Az Országos Választási Bizottság (OVB) csütörtök esti határozata szerint jogsértő volt, hogy Orbán Viktor Fidesz-elnök egy zuglói zeneiskolában kampányolt kedden.
Kíváncsi arra, mi jelent meg egy-egy politikusról a hvg.hu-n az elmúlt években? Vagy csak megnézné egy honatya, szakpolitikus vagy önkormányzati vezető weboldalát, blogját, facebookos vagy twitteres oldalát? Itt mindent megtalál, egy helyen.
Negyvenhárom évvel az utolsó szabad - bár egy kicsit kékcédulás - választás, az 1947-es szavazás után, a rendszerváltáskor 1990-ben választhattak ismét több párt közül a magyar polgárok. A választás eredménye közismert: az első forduló, amely napra pontosan húsz éve zajlott, az MDF minimális fölényét hozta, ami a második fordulóra elsöprő győzelemmé változott.
A Fidesz-KDNP-nek továbbra is komoly esélye van a kétharmados parlamenti többség megszerzésére az áprilisi választáson a Nézőpont Intézet március 19-21. között végzett közvélemény-kutatása szerint. A Heti Válasz számára készülő felmérés készítői úgy látják, hogy a jobboldali pártszövetség 281 képviselői széket szerezhet, míg az MSZP 44, a Jobbik 43, az LMP pedig 18 képviselőből álló frakciót alkothat az új Országgyűlésben.
Nem lesz idén egyszeri, nagy arányú adócsökkentés, ha a Fidesz kormányra kerül.
Orbán Viktor szerint a Fidesz az az erő, amely képes politikai formát adni annak a mélyreható változásnak, amelyre Magyarország készül.
Vitaindító cikkében Német György felveti: a munkáltatók által szorgalmazott adócsökkentések végső soron a munkajövedelmek terhére a tőkejövedelmeket gyarapítanák. Orbán Viktor csapdahelyzetben van, miközben a vállalkozók elvárják az adók mérséklését, költséges állami intézkedésekre lesz szükség, ráadásul a munkavállalók sem járnának egyértelműen jól – állítja a szerző.
Orbán Viktor szerint könnyen járhat úgy sok lelkes, megújulásra vágyó fiatal, hogy a rendezetlen, botrányokkal teli Jobbik ellopja az álmait. A Fidesz elnöke a Blikk szombati számában a következő menetrendet vázolta fel a választások utánra: tényfeltárás, a szükséges rendkívüli intézkedések meghozatala, a legfontosabb átfogó változások előkészítése, majd költségvetési törvény 2011-re.
Gyurcsány Ferenc március 19-i országértékelő beszédének kódolt üzenete volt: kész visszatérni és újra kezébe venni a szocialista párt vezetését. Senki ne higgye, hogy ő bukott politikus, igazából rengeteg jó dolgot csinált miniszterelnöksége alatt, hálás lehet neki a nemzet. Miközben a nyugdíjas közönség szűnni nem akaró tapssal jutalmazta Gyurcsány szereplését, könnyen lehet, hogy szavai inkább eltántorítják, mint fellelkesítik az MSZP bizonytalan szavazóit.
Orbán Viktor szerint Magyarország jobb annál, és sokkal többre képes, mint amennyit ma mutat magából. A Fidesz elnöke az EU-tagországok budapesti nagyköveteivel folytatott csütörtöki tárgyaláson azt is mondta: ha pártja kormányra kerül, azért fog dolgozni, hogy az emberek fizetésének minél kisebb része menjen el a rezsire.
Ha a húsz évvel ezelőtti rendszerváltás idején bevezetik az alapvető szerkezeti reformokat, Magyarország fel tudott volna zárkózni a fejlett nyugati társadalmak szintjére. A politikai elit azonban reformok helyett ígérgetésekbe kezdett – állítja a 85 éves Vitányi Iván, az MSZP egyik alapítója, a Demokratikus Charta egykori szóvivője e a hvg.hu-nak adott interjúban.